Svatební fotografie:

Kdy domluvit fotografa?

Co nejdříve, pokud již znáte termín svatby. Fotograf nikdy neví, kdy mu kdo zavolá a domluví se s ním. Slušný fotograf už potom neruší domluvenou svatbu pokud je obsazen. Já nikdy nezrušil domluvenou svatbu, ani když jsem mohl mít více peněz.

Není problém, když je svatba v ........?

Ne, tohle opravdu není problém. Mám auto a můžu kamkoli přijet. V dojezdové vzdálenosti 50 km neplatíte nic navíc. A v případě kilometrů navíc, jen nějakou stovku na palivo.

Tak Vám zavolám a co potom?

Během našeho telefonického hovoru se domluvíme na společné schůzce, kde probereme veškeré náležitosti spojené s focením Vaší svatby. Vy mně sdělíte, co očekáváte ode mě a já podle svých mnohaletých zkušeností odpovím tak, aby moje práce nenarušovala průběh svatby. Na konci naší schůzky, kdy se domluvíme, že si vyhovujeme, Vás požádám o zaplacení zálohy ve výši 2000 Kč. Je to blokace termínu a moje ochrana. Ona záloha se samozřejmě při konečném vyúčtování odečte.

A teď otázka, která je vlastně vždycky první, cena?

Základní ceník je na stránkách a není v něm skryté žádné překvapení, aby se potom cena navýšila. Uvedené ceny jsou konečné.

Otázka, kterou jsem nikdy nedostal, ale občas ji vidím v očích zákazníků. To má ty peníze za sobotu na naší svatbě?

Ne, nemám. Ty peníze jsou v prvé řadě za celkové investice do techniky a pokud jste trochu v obraze, tak víte, na kolik příjde profi technika, bavíme se v řádu statisíců. K tomu ještě čas strávený samotným studiem fotografie a v neposlední řadě, ta nejdéle trvající práce začíná v době, kdy Vy odletíte na svatební cestu. Musím ty fotografie upravit v počítači a to zabere poctivý týden práce. A jako třesnička na dortu musím každý rok polechtat ego našemu ministru financí a zdravotní pojišťovně.

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon

fotoslava@seznam.cz               mobil: 608 480 501